Salı, 22 Kasım 2016 12:04

DANIŞMAN ÖĞRETMENLİK PROJEMİZ

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

 “Başarı insanlara sahip oldukları potansiyeli göstermektir. Sahip oldukları gücü ortaya çıkarmak ise gerçek liderliktir.”

                      TEOG sınavına girecek öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri, hedeflerine ulaşabilmeleri için atacakları adımı desteklemek, onları motive etmek için bu yıl da öğrenci ve velilerimize danışmanlık hizmeti sunulmuştur. Başarı yolculuğunda öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimiz onların potansiyeline inanıp, öğrencilerin performansını planlı olarak ortaya çıkaran bir anahtardır. İyi bir dinleyici, çözüm odaklı ve farkındalığı arttıran bir rol üstlenir. Öğrenci ,öğretmen ve veli arasında güvene dayalı bir iletişim gelişir, sıkı bir köprü kurulur.
                      Eylül ayında başlayıp Kasım ayına kadar süren danışmanlık sistemimizde öğretmenlerimiz sorumlu olduğu öğrencileri takip eder, motivasyonu arttırıcı görüşmeler yapar. Her sınav sonucundan sonra eksikleri tespit edip veli ve rehber öğretmeniyle iletişime geçerek durumun nasıl düzeltileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunur, gerektiği zamanlarda etüt almaya yönlendirir. Bu süreçte öğrenci, veli, danışman öğretmen, rehber öğretmen ve branş öğretmenleri zincirin halkaları gibi birbirine sıkı sıkıya bağlı olmak koşulu ile öğrenciyi olumsuz etkileyen etmenleri ortadan kaldırmak için uğraşır. Gerektiği ölçüde ve gizlilik esas alınarak paylaşımlarda bulunur.

                      Amaç öğrencinin içindeki ışığı dışarı yansıtmasını sağlamak, başarı yolculuğunda onu yalnız bırakmamak, içsel motivasyonunu sağlamaya yönelik geri bildirimlerde bulunmak ve verilen emeğin karşılığını el birliğiyle alabilmek…

                      2015-2016 eğitim öğretim yılında 1.TEOG’da %93,  2.TEOG’da %93,42  ortalama yapmamızı sağlayan ,öğrencilerimizle sabırla ilgilenen ve onlara yol gösteren değerli danışman öğretmenlerimize ve tüm Yükselen Ortaokulu öğretmenlerine gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eder, önümüzdeki yıllarda da yükselen başarımıza  başarı katmanız dileğiyle…

                                                                                                        Funda BALABAN

                                                                                                 Müdür Yardımcısı

Okunma 2214 defa Son Düzenlenme Salı, 22 Kasım 2016 12:50