×

5, 6 VE 7. SINIFLAR UZAKTAN EĞİTİM BİLGİLENDİRME

0%
*Bu yazı tahmini 2 dakika 22 saniye okuma süresine sahiptir.

Sayın Velimiz,

Corona Virüs salgınını önlemek amacı ile ülkemizde eğitim-öğretime verilen ara, bir tatil olmayıp sosyal mesafelendirme sürecidir. Bu süreçte öğrencimizin eğitim-öğretim çalışmalarının aksamadan devamı için Microsoft Office Teams üzerinden haftalık çalışma programları paylaşılacaktır. Öğrencimiz haftalık çalışma programına uygun olarak tekrarlarını ve ödevlerini yapacaktır. Ödev ve tekrar çalışmaları öğretmenlerin Teams üzerinden paylaşacakları materyaller olabileceği gibi evlerindeki ders ve kaynak kitaplarından ya da iki hafta boyunca ücretsiz faydalanabileceğiniz Okulistik sistemi üzerinden de verilebilecektir.

MEB’in 23 Mart’tan itibaren EBA ve devlet kanalları üzerinden başlatacağı dersler de öğrencilerimiz tarafından takip edilmelidir.

Teams Sistemi Nasıl Kullanılır?

Öğrencinin portal.office.com adresine girerek kullanıcı adı ve şifresi ile Teams sistemini açması yeterlidir. Öğrencilerimiz, e-posta adreslerini ve şifrelerini bilmiyor ya da hatırlamıyorsa officeyardım@yukselenkoleji.k12.tr e-posta adresine öğrencinin adı soyadı, okulu (Çubuk Ortaokulu-Doğukent Ortaokulu) sınıfı ve şubesini yazarak mail atabilirler. Mail atıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifreleri kendilerine gönderilecektir.

Okulistik eğitim ve öğrenme platformu nasıl kullanılır?

Okulistik eğitim platformu e-içeriklerini tüm öğrencilere 13-28 Mart arasında ücretsiz olarak açma kararı aldı. Öğrencilerimizin içeriklere erişebilmeleri için “okulistik.com” dan üyelik başlatmaları yeterlidir. Öğrencilerimiz tekrar ve pekiştirme çalışmalarını buradan da yapabilirler.

Not: Her öğrencimizin günlük en az 40 dakika kitap okuması çok önemli olup siz değerli velilerimizin bu konudaki desteğini bekliyoruz.

Online eğitim ve Microsoft hesapları aktivasyonu ile ilgili detaylı bilgiye www.yukselenkoleji.com.tr/office365 adresinden ulaşabilirsiniz

Saygılarımızla…

 

Yükselen Eğitim Kurumları Ortaokullar İdaresi

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.