×

8. SINIFLAR İÇİN UZAKTAN EĞİTİM BİLGİLENDİRME

0%
*Bu yazı tahmini 3 dakika 5 saniye okuma süresine sahiptir.

Sayın Velimiz,

Corona Virüs salgınını önlemek amacı ile ülkemizde eğitim-öğretime verilen ara, bir tatil olmayıp sosyal mesafelendirme sürecidir. Bu süreçte öğrencimizin eğitim öğretim çalışmalarının aksamadan devamı için 16 Mart Pazartesi gününden itibaren gerek online dersler gerekse haftalık çalışma programlarının takibi yapılacaktır.

Online dersler Teams sistemi üzerinden yapılacaktır. Teams sistemine giriş için öğrencinin portal.office.com adresine girerek kullanıcı adı ve şifresi ile sistemi açması yeterlidir.

Öğrencilerimiz e-posta adreslerini ve şifrelerini bilmiyor ya da hatırlamıyorsa officeyardım@yukselenkoleji.k12.tr e-posta adresine öğrencinin adı soyadı, okulu (Çubuk Ortaokulu-Doğukent Ortaokulu) sınıfı ve şubesini yazarak mail atabilirler. Mail atıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifreleri kendilerine gönderilecektir. Online dersler günlük 4 ders saati (perşembe günü 5 saat) ve 5 gün, haftalık toplam 21 saat olarak planlanmıştır. Derslere ayrılan haftalık ders saati süreleri; Türkçe 4 saat, matematik 4 saat, fen bilimleri 4 saat, inkılap tarihi 3 saat, ingilizce 3 saat, din kültürü ve ahlak bilgisi 3 saat olarak planlanmıştır. Haftalık online ders programı Teams üzerinden paylaşılacak olup öğrencilerimizin programı takip etmesi önem arz etmektedir. Derslerin başlangıç saatlerinden 10 dakika önce öğrencilerimizin sisteme giriş yapması yaşanabilecek aksaklıkları önleyecektir.

Bu çalışmaların dışında MEB’in 23 Mart’tan itibaren EBA ve destek kanalları üzerinden başlatacağı dersler de öğrencilerimiz tarafından takip edilmelidir.

Okulistik eğitim platformu e-içeriklerini tüm öğrencilere 13-28 Mart arasında ücretsiz olarak açma kararı almıştır. Öğrencilerimizin içeriklere erişebilmeleri için “okulistik.com” dan üyelik başlatmaları yeterlidir. Öğrencilerimiz tekrar ve pekiştirme çalışmalarını buradan da yapabilirler.

Not: Her öğrencimizin günlük en az 40 dakika kitap okuması çok önemlidir. Siz değerli velilerimizin bu konudaki desteğini bekliyoruz.

Online eğitim ve Microsoft hesapları aktivasyonu ile ilgili detaylı bilgiye www.yukselenkoleji.com.tr/office365 adresinden ulaşabilirsiniz

Saygılarımızla…

 

                                                                                        Yükselen Eğitim Kurumları Ortaokullar İdaresi

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.