Yükselen Level Up Yabancı Dil Programı, dil öğretmenin ötesinde 21. Yüzyıl becerileriyle donatılmış öğrenciler yetiştirmek amacıyla dizayn edilmiş özgün bir programdır. Anaokulundan lise mezuniyetine kadar devam eden bu entegre programla öğrencilerimizin, hem günlük hayatta hem de profesyonel ve akademik alanda İngilizceye yazı ve konuşma dilinde hakim olması amaçlanır.

Level Up Uniform Tasks: Proje Bazlı Öğrenme
Yaratmak, üretmek, kendini ifade etmek becerilerinin önceliklendirildiği proje bazlı öğrenim tekniğinin uygulandığı, her bir kademe için 1 yıl boyunca sürecek özgün projeler oluşturulmuştur. Öğrenciler her ay projenin bir aşamasını tamamlayarak bir önceki ay yaptığının üzerine koyacak şekilde sarmal bir öğrenme gerçekleştirirler. Dönem sonunda, anne ve babalarına portfolyo sunumu yaparak ürettiklerini paylaşma imkanı bulurlar.

Little Boss Speak Up!
İlkokullarımızda uygulanan projemizde öğrencilerimiz, kendilerine ait bir işletmeleri olduğunu hayal ederek her görevde bu hayallerinin bir aşamasını planlarlar. Bu işletme bazen bir restoran, bazen bir hayvan barınağı bazen de geri dönüşüm malzemeleri ürünleri satan bir butik olabilir. Araştırma, yaratıcılık, girişimcilik, kendini topluluk önünde ifade edebilme gibi birçok 21.yy becerisini içinde barındıran projede; öğrencilerimiz tasarladıkları her bir aşamayı sınıf önünde İngilizce şekilde sunarak iletişim kurma becerilerini geliştirme şansı yakalarlar.

İngilizce dil eğitim saatlerimiz;

 • Anaokulunda 20 saat

 • 1. sınıfta 17 saat

 • 2. sınıfta 16 saat

 • 3. sınıfta 16 saat

 • 4. sınıfta 16 saat

 • 5. sınıfta 14 saat

 • 6. sınıfta 14 saat

 • 7. sınıfta 9 saat

 • 8. sınıfta 6 saat

 • 9. sınıfta 7 saat

 • 10. sınıfta 6 saat

 • 11. sınıfta 3 saat’tir. 

Teen Traveler
Ortaokullarımızda uygulanan projemizde öğrencilerimiz hayallerindeki seyahati planlayan birer gezgin rolüne bürünürler. Kimi zaman günümüzde seçtikleri bir ülkeye, kimi zaman geçmişte bir zaman dilimine, kimi zaman geleceğe, kimi zaman da uzaya seyahat ederler. Bu seyahatlerini tasarlarken rotalarına ve gidecekleri zaman dilimine göre araştırma yaparak konu hakkında entelektüel birikim edinirler. Yaratıcılıklarını kullanarak oluşturdukları özgün projelerinin İngilizce sunumunu yapmaları bir Yükselen öğrencisinin yetişirken edinmesini istediğimiz şekilde kendisini topluluk önünde özgüvenli bir şekilde ifade edebilme yetkinliği kazandırır.

Well Read
Lise öğrencilerimiz bu projede hikaye ve romanların detaylı analizini yaparlar. Okuma, okuduğunu anlama, empati kurma, sosyal ve psikolojik analiz ve felsefi tartışmalar yapabilme yetkinliklerini geliştiren Yükselenler sadece anadillerinde değil hedef dil İngilizce’de de edebî donanımlarını güçlendirirler.

World of Work
Lise öğrencilerimiz iş arayan bir yeni mezuna dönüşür. İlk aşamadaöğrenciler; iş ve kariyer kavramları, kariyer gelişimi, çalışmanın kişi üzerindeki etkileri, Türkiye’de istihdam ve iş kültürü, iş ilanları/başvuruları hakkında bilgi edinir, bu konuları araştırır ve tartışır. Sonrasında, gerçek iş ilanlarıyla kurgulanan iş mülakatlarında birer işveren rolü üstlenen öğretmenlerinin karşılarına çıkarak iş dünyasını erken yaşta deneyimler, böylece günlük ve profesyonel yaşamlarında İngilizce dil becerilerini kullanarak kendilerini tanıtmayı ve sosyal ilişkiler kurmayı öğrenir.

Write Right
Introduction to Writing
Ortaokul ders planları ve projelerine paralel olarak yürütülen bu etkinliğimizde öğrencilerimizin yazı yazma temeli oluşturulur. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde de kullanacakları tema, ana fikir, alıntı ve makale kavramlarını küçük yaştan öğrenirler.

Introduction to Academic Writing
Ortaokulda sunulan temel yazım derslerinin bir üst basamağı olan akademik yazım etkinliğinde öğrencilerimiz yazım tekniklerini öğrenir ve yazdıkları denemeler hakkında içerik, görsel düzen ve yazım formatı dahil olacak şekilde bire bir geri bildirim alarak İngilizce yazın becerilerini lisede akademik boyuta taşıma imkanı bulurlar.

YükoMUN & YükoMUN Junior
Model United Nations (Model UN veya MUN), öğrencilerin farklı ülkelerden gelen Birleşmiş Milletler Delegesi rolü üstlendiği ve oluşturdukları çeşitli komitelerle dünyamızı etkileyen önemli ve güncel konuları tartışarak buldukları sorunlara çözüm ürettikleri bir etkinlik türüdür. Uluslararası düzeyde birçok okul ve üniversite tarafından gerçekleştirilen MUN, Yükselen Kolejinde YÜKOMUN adıyla gerçekleşmektedir. 
Delegelik yapan öğrencilerimiz, YÜKOMUN ve ortaokul seviyesinde gerçekleşen YÜKOMUN Junior yoluyla farklı okul, şehir ve ülkelerde farklı Model UN konferanslarına katılarak hem dünya gündemindeki önemli konularda yetkinliğini ve münazara becerilerini güçlendirir hem de yerel ve uluslararası seviyede kalıcı bağlar kurarak kendini geliştirirler.

Level Up Support

2. sınıftan itibaren 11. sınıfın sonuna kadar gerçekleşen Level Up Destek Programı ile, eylül ayının ilk haftası yapılan ölçüm sınavında İngilizce becerilerinin genel seviyenin altında olduğu belirlenen öğrenciler; ilkokulda 4 hafta, ortaokul ve lisede 8 hafta boyunca alacakları yoğunlaştırılmış etütler sayesinde gramer ve dil kullanım becerileri alanlarında eğitim alarak akranları ile eşit düzeye ulaşırlar. Program, ikinci eğitim öğretim döneminin başında da tekrarlanır.

Yükselen Kıvılcımlar İngilizce Atölye Programı
Günün yarısının İngilizce ile geçtiği anaokulu programı dahilinde gerçekleştirilen atölyeler, öğrencinin hem ana dilinde hem de İngilizce dilinde yapılır. Öğrencimizin dil edimini ve farkındalığı hızlanır. Oyunlarla harmanladığımız İngilizce atölyelerimiz şunlardır:

Life 101
Yükselen Kıvılcımlar Programı, dil öğretmenin ötesinde 21.yy becerilerini geliştirir. Günlük yaşam becerilerini atölye tabanlı kazandırmayı amaçlayan Life101 programı ile Yükselen hayata hazırlar.

Newton’s Apples Fen ve Doğa Atölyesi
Kafasına elma düştüğünde durup “Neden?” diye düşünebilen nesiller yetiştirmeyi amaçlayan atölyemizde fen ve doğa etkinlikleri yaparız.

Junior Broadway Drama Atölyesi
Aklı özgürleştirmeyi, dil becerilerini perçinlemeyi, bedeni kullanmayı, empati geliştirmeyi amaçlayan atölyemizde drama etkinliklerimizi yaparız.

Play Right Oyuncak Atölyesi
Peki çocuklarımıza oyuncak vermek yerine kendi oyuncaklarını yaratmalarını istesek? Öğrenmeyi Play Right Oyuncak Atölyesiyle daha yaratıcı ve eğlenceli hale getiririz.

Baby Chef
Mevsime ve aya uygun düzenlenmiş yiyecek temasıyla İngilizceyi mutfağa taşıdığımız birbirinden lezzetli yiyecekler hazırladığımız atölyemizde mutfak etkinliklerimizi gerçekleştiririz.

Scroll to Top